XXIV. Ulusal Matematik Sempozyumu

Uludag Üniversitesi, Bursa

 7-10 Eylül 2011

  

Ulaşım Bilgileri  

Karayolu ile Ulaşım

Yurdumuzun hemen hemen her yerinden Bursa’ya otobüsle ulaşmak mümkündür. İstanbul Yolu çıkışında yer alan Bursa Otobüs Terminali’nden kalkan 93 numaralı sarı otobüsler kullanıldığında, kampus 40-45 dakika mesafededir.

Bursa’ya gelen tüm otobüs firmaları

http://www.bursaterminali.com/

Nilüfer Turizm

www.nilufer.com.tr

Kamil Koç Turizm

www.kamilkoc.com.tr

 

Denizyolu ile Ulaşım

İstanbul Yenıkapı ve Kadıköy iskelelerinden kalkan hızlı feribot yardımıyla Bursa’nın Mudanya ilçesinde yer alan feribot iskelesine ulaşılabilir. Kampüse Güzelyalı (Mudanya) Feribot İskelesi’nden de düzenli ulaşım imkanları mevcuttur. Bunun için her bir feribota özel düzenlenen ve iskeleden kalkan 2-U numaralı otobüs kullanılabilir. Alternatif olarak Yenikapi-Yalova feribotu kullanildiktan sonra, Yalova Feribot İskelesi’nden Bursa Otobüs Terminali’ne direk otobüs yardımıyla da ulaşılabilir.

İstanbul Deniz Otobüsleri

www.ido.com.tr

 

Havayolu ile Ulaşım

Kentimize havayolu ile ulaşmak için Ankara aktarmalı olmak üzere Anadolu Jet kullanılabilir. Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan Bursa Otobüs Terminali’ne her bir sefer için otobüs bulunmaktadır. Ancak havalimanından üniversitemize ulaşımın yaklaşık olarak 2 saat süreceği göz önünde bulundurulmalıdır.

www.anadolujet.com

 

Özel Araç ile Ulaşım

Uludağ Üniversitesi kampusu, şehir merkezi dışında olmakla beraber kolayca ulaşılabilir niteliktedir. Bursa’nın İzmir yolu çıkışında yer almaktadır.

Harita için tıklayınız.

 

Şehir İçi Ulaşım

Şehir merkezinden metro ile kampüse ulaşmak da mümkündür. Şehrin çeşitli bölgeleri ile ulaşım, metro dışında otobüs hatları ile sağlanmaktadır. Tüm otobüslerden faydalanmak için ya BUKART’a ya da tek kullanımlık biletlere ihtiyaç vardır. Bu biletleri bir çok otobüs durağından temin etmek mümkündür.

http://www.burulas.com.tr/

 

 

 

Anasayfa