XXIV. Ulusal Matematik Sempozyumu

Uludag Üniversitesi, Bursa

 7-10 Eylül 2011

  

SOSYAL PROGRAM

 

Değerli Katılımcılar,

Sempozyumumuzun son günü olan 10 Eylül 2011 Cumartesi günü dileyen katılımcılarımıza Bursa'yı ve çevresini tanıtma amaçlı iki alternatif gezi düzenlenecektir. Geziler Tura Turizm araçları ve rehberleri ile gerçekleştirilecektir. Aşağıda bu iki gezinin detayları verilmiştir. Gezilerden herhangi birisine katılmayı düşünüyorsanız katılım formunu doldurarak ums24@uludag.edu.tr adresine gönderiniz. Gezi ücretleri, net katılımcı sayısının önceden belirlenebilmesi açısından sempozyuma kayıt olurken nakit olarak tahsil edilecektir.

GÜNÜBİRLİK BURSA ŞEHİRİÇİ ve CUMALIKIZIK KÖYÜ TURU

Sabah saat 09:30'da buluşarak Yeşile çalan çinileri ve yoğun bitki örtüsü nedeniyle Yeşil Bursa olarak anılan Osmanlı Devleti'nin ilk başkentinde rehberimiz eşliğinde şehir gezimize panoramik tanıtımın en iyi yapılabileceği Tophane'de başlıyoruz. Tophane'de Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile ikinci sultan Orhan Bey'in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve altı katlı Bursa Saat Kulesi'ni gördükten sonra İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami'ye geçiyoruz. Öğle yemeği molasına da zaman ayıracağımız şehir turumuzda Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Han, 7000 yıllık geçmişin tanığı Bursa Kent Müzesi, Yeşil Cami ve Yeşil Türbe'yi gezerek, Arnavut kaldırımlı sokaklarını günümüzde de koruyabilen yaklaşık beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık'ta Etnografya Müzesi ve Sanat Evi, Cin Aralığı Sokağı, Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Hamamı, ve Zekiye Hatun Çeşmesi gezilerimizi tamamlayarak alışveriş için serbest zaman sonrasında Bursa'ya dönerek başlangıç noktamızda vedalaşarak turumuzu tamamlıyoruz.

TUR ÜCRETİ: 30 TL.

* Tur en az 25 kişi ile gerçekleştirilir.
* 25-29 kişilik gruplarda midibüs, 30-44 kişi arasında ise otobüs ile tur gerçekleştirilir.
* Yeterli sayıya ulaşılamaması halinde Tura Turizm'in iptal hakkı, hava ve yol durumuna göre muadilini yerine koymak kaydı ile rehber ve/veya operatörün programda değişiklik yapma hakkı saklıdır.
* Müze ve ören yeri girişleri ile öğle yemeği ücrete dahil değildir.

 

GÜNÜBİRLİK MUDANYA -TİRİLYE TURU

Sabah saat 09:30'da buluşma noktamızdan hareketle Osmanlı evlerinin nadide örneklerinin en iyi korunduğu ve Bursa'nın en önemli ilçelerinden biri olan Mudanya'ya hareket ediyoruz. Eski Osmanlı evlerinin yanı sıra Türkiye ile Yunanistan arasında ateşkes anlaşmasının yapıldığı Mütareke Evi Müzesi de göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra sahilde öğle yemeği molamız ardından kısa bir serbest zaman veriyoruz. Bir Bizans eseri olan Kumkaya Kilisesi’ni gezmemizin ardından Mudanya'dan ayrılarak bölgenin en güzel tatil yöresi olan Tirilye'ye ulaşıyoruz. Hoşça vakit geçireceğinizi umduğumuz Tirilye'de vereceğimiz serbest zamandan sonra akşam saatlerinde Tirilye'den ayrılarak Bursa’ya dönüyoruz. Buluşma noktamızda vedalaşarak turumuzu tamamlıyoruz.

TUR ÜCRETİ: 30 TL .

* Tur en az 25 kişi ile gerçekleştirilir.
* 25-29 kişilik gruplarda midibus, 30-44 kişi arasında ise otobüs ile tur gerçekleştirilir.
* Yeterli sayıya ulaşılamaması halinde Tura Turizm'in iptal hakkı, hava ve yol durumuna göre muadilini yerine koymak kaydı ile rehber ve/veya operatörün programda değişiklik yapma hakkı saklıdır.

* Müze ve ören yeri girişleri ile öğle yemeği ücrete dahil değildir.

 

 

Anasayfa